Cris Eaton Chapman Past Champions - MASSGOLF

Cris eaton Chapman Past champions

  • 1966 – AB Division – Mrs E J McAuliffe & Mrs G Rockwell (Marshfield CC)
    • CDE Division – Mrs T. Kirkham & Mrs J Holmes
  • 1967 – AB Division – Mrs S Vincent & Mrs P Black (Cohasset GC)
    • CDE Division – Mrs G Gearhart & Mrs R Young
  • 1968 – AB Division – Mrs A Murphy & Mrs J Murphy (Dedham C&PC)
    • CDE Division – Mrs R B Palmiter & Mrs M P Johnson
  • 1969 – AB Division – Mrs R O’Connor & Mrs J Cahill (The Country Club)
    • CDE Division – Mrs R Johnson & Mrs R Dudley
  • 1970 – AB Division – Mrs R O’Connor & Mrs Francis Brown (Marshfield CC)
    • CD Division – Mrs Charles Pingree & Mrs Henry Ciesicki
  • 1971 – AB Division – Mrs Albert Murphy & Mrs Thomas Swan (Duxbury YC)
    • CD Division – Mrs Philip Peters & Mrs Robert Hughes
  • 1972 – AB Division – Jeannie Watson & Mrs Allan Foehl (Glen Ellen CC)
    • CD Division – Mrs Raymond Lawson & Mrs Jack Holmes
  • 1973 – AB Division – Mary Ellen Hurton & Mrs Howard Grayson (Mt. Pleasant CC)
    • CD Division – Mrs Robert Donahue & Mrs William Kane
  • 1974 – AB Division – Miss Victoria Vincent & Mrs V A Waldron (Vesper CC)
    • CD Division – Mrs Edwin Guiney & Mrs Robt. Libbey
  • 1975 – AB Division – Mrs Philip Donovan & Mrs Thomas Vokes (Thorny Lea GC)
    • CD Division – Mrs Peter Powell & Mrs William Kent
  • 1976 – AB Division – Mrs Philip Donovan & Mrs Thomas Vokes (Dennis Pines CC)
    • CD Division – Mrs Harold Borjeson & Mrs Lewis Benn
  • 1977 – AB Division – Jennifer Brown & Madeline Hamel (Marlborough CC)
    • CD Division – Mrs William Dole & Mrs Philip Cahill
  • 1978 – AB Division – Mrs John Desmond & Mrs Richard DeRuvo (Dedham C&PC)
    • CD Division – Mrs Frank Lonergan & Mrs Anthony Cicconi
  • 1979 – AB Division – Noreen Uihlein & Madeline Hamel (Winchester CC)
    • CD Division – Marge Morey & Nancy Wunder
  • 1980 – AB Division – Eileen Kenefick & Dot Wimberly (Plymouth CC)
    • CD Division -Jacqueline O’Leary & Annette Dowd
  • 1981 – AB Division – Dorothy Koczera & Mary Jo Ahlander (Cummaquid GC)
    • CD Division – Barbara Alcott & Violet Farley
  • 1982 – AB Division – Gloria Johnson & Jean Felice (Hatherly CC)
    • CD Division – Christine Holmes & Irene Thompson
  • 1983 – AB Division – Jeanne Marie Boylan & Kathy Boylan (Spring Valley CC)
    • CD Division – Marijke Alsbach & Jane Heggie
  • 1984 – AB Division – Sue Collins & Ann Cox (Haverhill CC)
    • CD Division – Anita Brindis & Ethel Stuart
  • 1985 – AB Division – Muffy Marlio & Janet Peterson (Duxbury YC)
    • CD Division – Jeanne Cote & Eleanor Nourie
  • 1986 – AB Division – Nancy Black & Priscilla Bailey (Allendale CC)
    • CD Division – Catherine Sullivan & Chris Elmasry
  • 1987 – AB Division – Jeanne Marie Boylan & Kathy Boylan (Wianno Club)
    • CD Division – Catherine Sullivan & Chris Elmasry
  • 1988 – AB Division – Dale Joy & Beth O’Kelly (Oyster Harbors)
    • CD Division – Jane Petrie & Leslie Chamberlain
  • 1989 – AB Division – Alicia Kelly & Connie Tracy (Quashnet Valley CC)
    • CD Division – Mary Lambert & Ellen Kinsman
  • 1990 – AB Division – Anne Jacobs & Joanne Sizemore (CC of Halifax)
    • CD Division – Sally Agostino & Helen Vogel
  • 1991 – AB Division – Helen Mullen & Julie Salmon (Dedham C&PC)
    • CDE Division – Betsy Barthlow & Debbie Annese
  • 1992 – AB Division – Betsy Barthlow & Marian Parks (Hyannisport Club)
    • CDE Division – Joan Mooney & Joan Collins
  • 1993 – AB Division – Barbara Fitzpatrick & Mary Nicholson (Segregansett CC)
    • CDE Division – Lori Mello & Terry LaFleur
  • 1994 – AB Division – Mary-Jo Ahlander & Janet Santos (Westminster CC)
    • CDE Division – Gloria Paharik & Mary O’Regan
  • 1995 – AB Division – Anne Marie Tobin & Rosie Morgan (Blue Hill CC)
    • CDE Division – Eleanor Oshry & Eleanor Yorks
  • 1996 – AB Division – Marijke Alsbach & Lisa Kennedy (Weston GC)
    • CDE Division – Sandra Jordan & Barbara Donelin
  • 1997 – AB Division – Beth Bassett & Sandy Radochia (The Country Club)
    • CDE Division – Elaine Gebhardt & Denise Scherer-Dodds
  • 1998 – AB Division – Beth Bassett & Sandy Radochia (Hyannisport Club)
    • CDE Division – Kathy Kessel & Beatta Kinz
  • 1999 – AB Division – Ann Rhieu & Pat Garabedian (Franklin CC)
    • CDE Division – Susan Adams & Betty Macaulay
  • 2000 – AB Division – Diane Harber & Gayle Maroon (Duxbury YC)
    • CDE Division – Tracy Cote & Donna McEvoy
  • 2001 – AB Division – Susan Donahue & Paula Schumann (Woods Hole GC)
    • CDE Division – Beth Klencheski & Elizabeth Pendergast
  • 2002 – AB Division – Angel MacLeod & June Goyette (Norton CC)
    • CDE Division – Judith Slade & Mary Lou Shaw
  • 2003 – AB Division – Carol Clarey & Kerry Bowen (Hickory Ridge CC)
    • CDE Division – Deborah Notman & Lee Ladd
  • 2004 – AB Division – Tami Bane & Laura New (Kernwood CC)
    • CDE Division – Barbara Harwood & Rona Lemelin
  • 2005 – AB Division – Linda Goulet & Sandy Kleiner (Indian Ridge CC)
    • CDE Division – Barbara Christie & Nancy Chagnot
  • 2006 – AB Division – Carol Clarey & Susan Haake (Bass Rocks CC)
    • CDE Division – Mary von Freymann & Sandra Jordan
  • 2007 – AB Division – Barbara Quinn & Patricia Eastman (CC of New Bedford)
    • CDE Division – Rosemary Zehntner & Madi Hamel
  • 2008 – AB Division – Rosemary Leblanc & Nancy Decosta (Allendale CC)
    • CDE Division – Sandra Jordan & Carol Cahill
  • 2009 – AB Division – Victoria MacKay & Eevelyn Arkush-Metsisto (CC of Wilbraham)
    • CDE Division – Eleanor Corridan & Gail Griffin
  • 2010 – AB Division – Chris Coughlin & Pat Finne (Ferncroft CC)
    • CDE Division – Janet Kim & Karen Fossett
  • 2011 – AB Division – Pat Finne & Cindy Carrier (The Ridge Club)
    • CDE – Joanne Barrett & Leslie Payne
  • 2012 – AB Division – Marcia Veale & Carmen Madore (Wollaston GC)
    • CDE Division – Gretchen Oehme & Marie Grondin
  •  2013 – AB Division – Kerry Dolan & Meg Watson (Segregansett CC)
    • CDE Division – Barbara Horwood & Rona Lemelin
  • 2014 – AB Division – Patricia DeCaire & Barb Hecimovich (Green Hill Municipal GC)
    • CDE Division – Marilyn Miller & Vivian Meranda
  • 2015 – AB Division – Christine Coughlin & Joyce LaBonte (Franklin CC)
    • CDE Division – Carolyn Romano & Lou Morrell
  • 2016 – AB Division – Susan Curtin & Chelsea Curtis (Winchester CC)
    • CDE Division – Susan Martinelli & Flora Fonzi
  • 2017 – AB Divison – Shannon Johnson/ Megan Buck (Nashawtuc CC)
    • CDE Division – Sally Fish & Caroline Wester
  • 2018 – AB Division – Shannon Johnson/ Megan Buck (Indian Ridge CC)
    • CDE Division – Joan Mcclellan/ Marie Grondin
  • 2019 – AB Division – Shannon Johnson/Megan Buck (Pawtucket CC)
    • CDE Division – Sharon Woodward/Sharon Christian
  • 2020 – Tournament Cancelled
  • 2021 – Division 1 – Elizabeth Derwin/Kris Henderson (Pleasant Valley CC)
    • Division 2 – Sharon Christian/Lori Keegan